Autor i piosenkarz. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W dzieciństwie uczył się gry na fortepianie i tańca. Zadebiutował w wieku 13 lat na KFPP Opole '70. Jako szesnastolatek wziął udział, poza konkursem, w MFP Sopor '73. W tym samym roku zdobył dwie nagrody na FPR w Zielonej Górze. W latach 1973-75 koncertował i nagrywał z orkiestrami Stefana Rachonia i Henryka Debicha. W 1979 roku rozpoczął pracę w warszawskim teatrze Ateneum. Na PPA we Wrocławiu w 1985 roku otrzymał nagrodę TVP. Rok później wystąpił w MFP w Sopocie z własnym recitalem. Dziennikarze uznali go za najlepszego wykonawcę festiwalu i uhonorowali swoją nagrodą. Na MFP Sopot '93 Program II TVP przyznał mu nagrodę specjalną za 20 lat pracy artystycznej. Recitale z piosenkami w języku polskim i angielskim prezentował w kraju i zagranicą, m.in. w NRD, RFN, Austrii, Francji, ZSRR, Holandii, Hiszpanii oraz w ośrodkach polonijnych USA i Kanady. Zagrał ponad 70 ról w TV, teatrze i filmie. Wystąpił w filmach: Wieczór u Abdona (reż. A. Holland), W biały dzień (reż. E. Żebrowski), Limuzyna Daimer-Benz (reż. F. Bajon), Medium (reż. J. Koprowicz), Ucieczka z kina ?Wolność? (reż. W. Marczewski), Bez końca (reż. K. Kieślowski). Jest laureatem wyróżnienia na FPFF w Gdańsku w 1981 roku za rolę w filmie W biały dzień i Złotego Jantaru na Koszalińskich Spotkaniach Filmowych w 1982 roku za rolę w filmie Limuzyna Daimler-Benz.
W 1987 roku wystąpił u boku Klausa Marii Brandauera w filmie Istrana Sabo Ilanusen nominowanym do Oskara. Wystąpił w musicalu Evita w Chorzowie jako odtwórca roli ?Che?. W roku 1995 Janusz Józefowicz wyreżyserował w Studio Buffo spektakl pt. Bajor w Buffo, który był grany przez dwa lata w całej Polsce oraz zarejestrowany przez TVP.
W 1997 roku wygrał plebiscyt na najlepszego rozmówce programu Godzina Szczerości. W czerwcu 1998 roku nagrał dziesiątą, jubileuszową płytę Uczucia, która uzyskała status Złotej Płyty. W tym samym roku otrzymał nagrodę ?Prometeusza?. W roku 2000 wcielił się w rolę Nerona w filmowej adaptacji powieści H. Sienkiewicza Quo vadis (reż. J. Kawalerowicz). W tym samym roku nagrał kolejną, jedenastą płytę pt. Kocham jutro.
Album 10 XII 2003 uzsykał status Złotej płyty
- Ogrzej mnie (muz. W. Korcz, sł. W. Młynarski) 4:04
- Walc na tysiąc pas (muz i sł. J. Brell, sł. pol. W. Młynarski) 5:49
- Ja wbity w kąt (muz i sł. CH. Aznavour, sł. pol. W. Młynarski) 3:57
- Błędny rycerz (muz. W. Korcz, sł. W. Młynarski) 3:29
- Bar ?Pod Zdechłym Psem? (muz. W. Korcz, sł. W. Broniewski) 3:45
- Flamandowie (muz i sł. J. Brell, sł. pol. W. Młynarski) 2:23
- Naszych matek maleńkie mieszkanka (muz. J. Stokłosa, sł. W. Młynarski) 5:23
- Chciałbym (muz. P. Rubik, sł. R. Kołakowski) 3:01
- Popołudnie (muz. W. Korcz, sł. J. Kofta) 4:19
- Do trzech cnót (muz. W. Korcz, sł. W. Kejne) 3:01
- Nasza niebezpieczna miłość (muz. P. Rubik, sł. A. Ozga) 4:07
- Femme Fatale (muz. A. Chaczaturian, sł. J. Kofta) 2:10
- Nie chcę więcej (muz. W. Korcz, sł. D. Rogalski) 3:50
- Nie opuszczaj mnie (muz i sł. J. Brell, sł. pol. W. Młynarski) 4:55
- Moja miłość największa (muz. W. Korcz, sł. W. Młynarski) 3:49
- Taka miłość w sam raz (muz. P. Rubik, sł. A. Ozga) 2:49
- Są ludzie (muz. J. Styne, sł. pol. A. Ozga) 2:47
- Moja droga (muz i sł. P. Anka, sł. pol. A. Ozga) 4:19
- Kings and Queens (muz. P. Rubik, sł. M. Śledziewski) 5:08
- Bambo (muz. P. Rubik, sł. J. Brzechwa) 3:00
Dziękuję Ryszardowi Wolańskiemu za pomoc w redakcji albumu.
Michał Bajor