Bajor koftai

 

Nadchodząca kolekcja "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek".

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

Materiał zostanie podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii.

 zloto

Album 14.02.2018 uzyskał status Złotej płyty"Od Kofty... do Korcza" Vol. 1 / premiera 21.04.2017

"Od Kofty... do Korcza" Vol. 2 / premiera 29.09.2017

 

Spis utworów:

1.     Oddaj mi samotność
2.     Mandalay
3.     Chciałbym
4.     Albertyna
5.     Nie trzeba mówić nic
6.     Femme fatale
7.     Nasza niebezpieczna miłość
8.     Ja wbity w kąt
9.     Naszych matek maleńkie mieszkanka
10.   Taka miłość w sam raz
11.   Stonowany luz
12.   Chwila
13.   Co to jest czułość
14.   Co ma przeminąć, to przeminie

bonus:

15.   Nie chcę więcej

 

[wstecz]