Okładka ołyty - Moje podróże

 

Moi drodzy!

 

To chyba najbardziej osobista płyta w mojej przygodzie z piosenką. Oddaje w Państwa ręce krążek dla mnie szczególny, bo te piosenki to trochę jakby powrót do korzeni. A wiem, że na to Państwo czekali. Wszystkie piękne teksty napisał dla mnie mistrz Wojciech Młynarski. Po raz kolejny spotkałem się ze sprawdzonymi, świetnymi kompozytorami. Dostałem również kilka kompozycji od muzyków, których piosenek jeszcze nie śpiewałem. Mam nadzieję, że repertuar tej płyty sprawi Państwu wiele muzycznych i literackich satysfakcji. I w tym miejscu pragnę podziękować mojej publiczności za nasze muzyczne spotkania i inspiracje do spełniania kolejnych zawodowych marzeń. Pozdrawiam serdecznie.

 

Michał Bajor

 

Spis utworów:

1. Mapa drogowa (muz. W. Korcz, sł. W. Młynarski)
2. Mała Ojczyzna (muz. T. Krezymon, sł. W. Młynarski)
3. Warszawa w czasach mego debiutu (muz. W. Borkowski, sł. W. Młynarski)
4. Man, Man, Manhattan (muz. W. Korcz, sł. W. Młynarski)
5. Londyńska mgła (muz. W. Borkowski, sł. W. Młynarski)
6. Paryż mój (muz. W. Nahorny, sł. W. Młynarski)
7. To może zdarzyć się wszędzie (muz. W. Korcz, sł. W. Młynarski)
8. Jak wygrać w San Remo (muz. J. Sent, sł. W. Młynarski)
9. Los to flamenco (muz. Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński; sł. W. Młynarski)
10. Smutny jak fado (muz. M. Olak, sł. W. Młynarski)
11. W Monte Carlo czy Las Vegas (muz. W. Korcz, sł. W. Młynarski)
12. Wszystkie kolory Argentyny (muz. W.Korcz, sł. W. Młynarski)
13. Ja jestem Bliźniak (muz. J. Derfel, sł. W. Młynarski)

 

Specjalne podziękowania dla Wojciecha Borkowskiego za piękne klimaty aranżacyjne i kolejne muzyczne spotkanie, a także Andrzejowi Rewakowi za życzliwość i profesjonalizm.
Bardzo gorąco dziękuję wszystkim kompozytorom tej płyty.
Dodatkowe podziękowania za zawodową pomoc w trakcie realizacji płyty: Marii Bajor, Elżbiecie Bisanz-Etmajer, Pawłowi Bobrowskiemu, Ludce Borkowskiej, Sebastianowi Bujakowi, Tomaszowi Bujakowi, ekipie wytwórni muzycznej MTJ, Annie Figatowskiej, Arturowi Iwanowi, Włodzimierzowi Korczowi, Joannie Kossowskiej, Bolesławowi Krasnodębskiemu, Januszowi Kulikowi, Annie Panas – Krasnodębskiej, Maciejowi Plucińskiemu, Joannie Rayskiej, Janowi Spilliaert, Teatrowi Ateneum, Stefanowi Stacherze, Lilianie Wojtasik i Małgosi Zajączkowskiej. A także wszystkim wspaniałym muzykom biorącym udział w nagraniach.

 

[wstecz]